logo
Рекрутингова агенція
+38-063-463-75-00 +48-881-500-852

11 легких способів зруйнувати свою кар'єру

11 легких способів зруйнувати свою кар'єру

6 років тому я кардинально змінила професію і зараз займаюся вирішенням питань пошуку ключових спеціалістів для українських та міжнародних компаній.

Наша компанія VSK Consulting супроводжує компанії реального сектора економіки, ІТ сектора та стартапи.

Щодня ми бачимо сотні резюме, проводимо зустрічі з десятками претендентів і стикаємося з такими життєвими історіями, що дух захоплює!

Досить часто до нас звертаються за допомогою ті, хто шукає роботи за порадами про те, як будувати кар'єру, яку область або компанію вибрати.

Після спостереження переваг та логіки роботодавців, а також поведінки працівників упродовж тривалого часу хочу описати найпоширеніші способи легко зруйнувати кар'єру. Список неповний, тож далі буде.

Спосіб 1: Не здобути освіту

Самоосвіта сьогодні все більше займає місце у резюме у графі про освіту і це надихає, але думати про те, що базова професійна вища освіта втрачає актуальність, як на мене, раніше часу. За весь час роботи над пошуком керівників жодного разу не було випадку нехтування роботодавцем цим пунктом.

Освіта дає систему знань, підходи та вміння вчитися, що важливо для подальшого розвитку. Декілька вищих освіт, спеціальні освітні програми будуть перевагою при виборі кандидата. До речі, на певному рівні кар'єрного розвитку освіту розглядають дедалі більше, як можливість усунення парадигми та вірного способу зав'язати корисні зв'язки та знайомства. Наприклад, МВА – це завжди плюс кандидату на топову посаду.

 Спосіб 2: Обрати "не ту компанію"

Вибір першого, що й казати, чергового місця роботи – завдання із зірочкою.

Зазвичай успішна кар'єра – багато в чому так званий «стрункий» досвід роботи, тобто це перелік у резюме роботодавців певного рівня, масштабних компаній, з добре налагодженими процесами і відомими продуктом або брендом. Крім того, що такі компанії – хороші професійні школи, вони також дають можливість бачити та застосовувати найкращі світові практики, навчатися та отримувати високий професійний рівень.

Саме тому працевлаштування у невелику компанію в найближчому офісному центрі поряд з будинком, звичайно, зручно, але якщо ви свідомо ставитеся до питання управління кар'єрою, не варто поспішати, важливо спробувати себе у масштабному бізнесі.

Спосіб 3: Вважати, що ви всі винні: навчити, показати, підвищити тощо.

Роботі ми віддаємо найцінніше, що ми – наш час – це єдиний унікальний ресурс, який неможливо повернути. Що хочемо натомість – по-різному: грошей, визнання, самореалізацію, інше. Як цього досягти? Зайняти відповідальну позицію. Не чекати, що ви всі винні тільки тому, що ви зробили зусилля і прийшли на роботу.

Для успіху потрібно зайняти активну позицію: самому намагатися розібрати тонкощі, зрозуміти, навчитися, попросити про допомогу.

Вчасно порушити питання про підвищення, перегляд зарплати, навчання – теж важливо.

 Те, що з вами відбувається на роботі, – Ваша відповідальність. Не чекайте з моря погоди, а дійте. Капіталізуйте себе, тобто використовуйте всі можливості, щоб стати найкращим профі, підвищуйте свою цінність. Хочу зазначити, що саме таких фахівців підвищують насамперед, їм допомагають та йдуть назустріч.

Спосіб 4: Обговорювати інших та бути токсичними.

Хто не любить потурбувати про недоліки колег, підлеглих та керівництва. Подробиці особистого життя колег, плітки та новини – значна частина розмов на робочому місці, але корпоративна кухонна політика дуже підступна та ненадійна. Не варто грати проти когось, боронь Боже, ви опинитеся на місці програв. Ви не знаєте, хто завтра «здасть вас по секрету», щоб вигідніше виглядати в очах керівництва. Тим більше не варто розповідати про домашні справи, інакше ризикуєте стати заручником своїх слів: усі ваші невдачі чи перемоги ризикують бути пов'язаними з особистими питаннями, а не професійними перемогами та досягненнями.

Бути токсичним – поширювати невдоволення тим, що відбувається навколо – теж сумнівна якість. Роботодавці всіма силами уникатимуть таких співробітників, незважаючи на їхній професіоналізм.

Спосіб 5: Терпіти роботу, якщо вам не подобається.

У всьому важливий здоровий глузд. Я не говорю про подолання перших труднощів до майстерності або про рядові напружені дні, я про те, якщо в якийсь момент сил немає, і ви розумієте, що втрачаєте час, сенси, здоров'я.

Ваші продуктивні роки не варто витрачати на те, що не подобається. Можна або знайти нові сенси в тому, що робите, або йти і шукати нову роботу, або професію, в якій ви захочете розвитку та досягнень. Роблячи нецікаву роботу щодня, Ви навряд чи зумієте досягти успіху.

Спосіб 6: Часто змінювати роботу

Пошук себе – нормальна частина нашого трудового шляху. Але багато роботодавців не поділяють цієї ідеї. Якщо керівник бачить резюме, в якому кожні півроку є зміна роботи, то воно довго буде припадати пилом на столі рекрутера. Звичайно, бувають різні ситуації, але переходи мають бути логічні та виправдані. Тому перехід на нову посаду чи нову компанію – відповідальний крок для того, хто хоче керувати своєю кар'єрою.

Спосіб 7: Ігнорувати внутрішнє підвищення.

Для багатьох рекрутерів хорошим показником успішності кандидата є наявність внутрішніх переходів – тобто зростання та розвиток, кар'єрний рух нагору в рамках однієї компанії-роботодавця. І навпаки, якщо кожна зміна компанії пов'язана лише зі зростанням посади та доходу і відбувається частіше одного разу до РФ-півтора. У такому випадку складається відчуття, що кожен новий вихід – лише короткий проміжок у вашій кар'єрі, який потрібен лише для нового стрибка кар'єрними сходами. Навряд чи такий співробітник надійний і може бути наполегливим спеціалістом.

Спосіб 8: Брехня в резюме

Це класика жанру. Як рекрутингова команда, ми часто стикаємося з брехнею в резюме або фейковими портфоліо. Найчастіше обманюють у результатах, функціях тієї чи іншої посади, кількості підлеглих. Тобто надають неточну інформацію про те, що важко перевірити. У нас у практиці був випадок, коли для позиції особистого помічника потрібно знання французької мови. Важливо, що наш рекрутер володів французькою на хорошому рівні, тому міг перевірити цю інформацію досить професійно. На одній із співбесід чергове питання було поставлене французькою. Кандидат – дівчина з відмінним резюме, у якому знання мови оцінювалося, як вище за середнє, не змогла навіть зрозуміти питання. На подив рекрутера, вона зізналася, що не володіє мовою і не припускала, що це перевірять. І кумедно, і сумно. Навіть для нової вакансії асистента, де знання французької не буде необхідністю, кандидат буде відхилений, тому що є думка, що нечесність у дрібницях пов'язана з нечесністю у всьому

Спосіб 9: Думати, що люди та зв'язки між ними – неважливі

Можна бути суперпрофі, але якщо ваші soft skills залишають бажати кращого, то дуже шкода.

Все більше проектів реалізуються крос-функціональними командами, багато бізнесів переходять від жорстких ієрархічних структур до гібридних варіантів, матриць та проектних груп.

Важливо вміти взаємодіяти, домовлятися та комфортно для інших колег відстоювати свої інтереси.

Наразі особисті якості та навички спілкування дедалі більше цінуються, ніж професіоналізм навіть для тих професій, які, здавалося б, не пов'язані зі спілкуванням у команді, клієнтами, партнерами, особливо для молодих спеціалістів.

Емоційний і політичний інтелект також важливі для кар'єрного зростання, як і знання мов, підвищення кваліфікації та вміння працювати з різним програмним забезпеченням.

Крім прагматичних та очевидних сторін питання хочу додати, що щирість, позитив та уважність завжди допомагатимуть встановлювати міцні зв'язки, які ніколи не будуть зайвими на кар'єрному шляху.

Спосіб 10: Голосно грюкати дверима.

Піти красиво - особлива навичка, як багато в ній: поводитися гідно, тримати під контролем емоції, поважати себе та інших.

Рішення про звільнення – це непросто. Хтось із нас не стикався з тим, що в цьому питанні були негативні емоції, взаємне невдоволення як співробітника, так і роботодавця. І хто має рацію, а хто винен – розібрати складно і часом не потрібно. Але в цій статті ми говоримо про співробітника, який може зашкодити кар'єрі.

Моя думка йти потрібно гідно, зберігши ділові рівні відносини. Земля кругла і цілком ймовірно, що вам неодноразово доведеться стикатися з колишнім шефом або колегами, тому нехай ці моменти будуть приємними.

Спосіб 11: Не освоювати суміжні навички та не вчитися новому.

Будь-яка професія зараз все більше потребує освоєння нових навичок, суміжних функцій та знань.

20 років тому бухгалтеру не потрібно знати спеціальні програми, законодавство та основи фінансів, тією мірою, як зараз. Від інженерів не потребували знання іноземних мов, а від технологів харчового виробництва не очікували на глибоке розуміння роботи механізмів виробничих ліній до нюансів матеріалів, що використовуються компаніями-виробниками.

 Якщо ви хочете завжди бути затребуваним, вміти більше, ніж колеги та розраховувати на підвищення – вкладайте в себе знання та опановуйте нові вміння. Професії мають тенденцію до розширення, розмиття функціоналу, тому успішнішим буде той пошуковик, чий кругозір ширший, а список навичок довший. Крім професійних курсів, рекомендую управлінські тренінги, курси проектного менеджменту – це розвиває вас не лише як професіонала, а й як особистість. Освоюйте нове, наприклад у маркетингу не знати, що таке smm, ppc, targeting просто moveton.

Управління своєю кар'єрою – це вагома відповідальність. Здійснити помилку та нашкодити репутації легко, складно це виправити. Також важливо знати, хто такий рекрутер і чим може бути корисним.

Співпраця, саме це слово мені подобається більше, ніж слово робота – процес складний, що вимагає усвідомленого підходу, терпіння та майстерності.

Кар'єра – це репутація, професіоналізм та комунікабельність, тому проактивність та бажання вчитися завжди цінуватимуться роботодавцями навіть через 20 років.

decor
Підпишися, щоб не пропустити актульні новини!