Диджиталізація веде до масштабних перетворень ринку праці в усьому світі.
У цій аналітичній записці розглядається вплив автоматизації на підприємства, поточну робочу силу та спільноти, особливо в розвинених країнах, та пропонуються заходи щодо вирішення безпрецедентних проблем. Незважаючи на те, що складність та експоненційний розвиток світу можуть бути лякаючими та суперечливими інтуїції, автори припускають, що політики опираються спонуканню діяти обережно і натомість активно прискорюють цю трансформацію, навіть якщо частково зав'язати очі.
Негайні та хвильові ефекти, деякі з яких можуть мати негативний вплив у короткостроковій та середньостроковій перспективі, є неминучими. Проте чисті довгострокові вигоди суспільству очевидні. Вивільнення ресурсів на рівні спільнот і регіонів матиме першорядне значення для вирішення проблем, що виходять за межі суто технологічного збою, наприклад, старіння населення, зміна клімату та викорінення бідності, вікна можливостей для яких швидко закриваються.
Якщо вдасться досягти критичної швидкості, диджиталізація та автоматизація можуть стати ключовими чинниками процвітання у всьому світі, а не просто загрозою. У той час як більшість поточних технологічних досягнень в основному торкнулася відносин B2C, наступна хвиля диджиталізації торкнеться відносин B2B і зосередиться на підвищенні продуктивності. Як наслідок, диджиталізація веде до масштабних перетворень ринку праці в усьому світі. Цей короткий огляд політики присвячений передовим технологіям, таким як штучний інтелект і робототехніка, і замінює їхню роботу, що виконується в даний час людьми. Більшість досліджень у цій галузі зосереджено на скороченні цифрового розриву в суспільствах та наданні можливості менш освіченим і менш забезпеченим людям надолужити втрачене та придбати необхідні навички для участі на ринку праці, керованому ІТ. Найнедавнішим прикладом є Біла книга Arbeiten 4.0, опублікована в травні 2017 року Федеральним міністерством праці та соціальних справ Німеччини.
Набуття цифрових навичок розглядається як домінуюче рішення, про що свідчать інвестиції у STEM-освіту на всіх рівнях освіти. Сьогоднішні суспільства навряд чи беруть до уваги, наскільки швидко та інтенсивно відбувається заміна роботи, яка традиційно виконується людьми. Додатки розширеної аналітики, штучного інтелекту та робототехніки вже широко використовуються та протестовані у багатьох областях у всіх секторах.
Тому важливо подивитися на вплив і роль підприємств, їхніх нинішніх співробітників та співтовариств, особливо в розвинених країнах, оскільки вони найбільше постраждали у короткостроковій перспективі, та визначити способи боротьби з радикальними змінами, які вони зазнають. облицювання, поки машини вступають у володіння. В першу чергу оцінити швидкість і масштаби змін - завдання саме по собі - з трьох причин:
- У міру розвитку технологій у багатьох сферах застосування системи, які ми використовуємо для управління планетою, стають все більш складними. Поглянути на «систему систем» потрібно, але стає все складніше і складніше.
- Іноді відбуваються несподівані події, що становлять серйозний виклик чи загрозу існуючим системам - приклади включають фінансову кризу наприкінці останнього десятиліття чи, останнім часом, зростання популістських і протекціоністських рухів, як-от Брексит. Рішення. Чорні лебеді ймовірні, але їх дуже важко передбачити.
- Як і будь-який розвиток технологій за останні п'ять-шість десятиліть, поширення технологій, покликаних замінити сьогоднішню роботу, відбувається з експоненційною швидкістю.
Експонентні зміни (наприклад, закон Мура) часто недооцінюються. Сприйняття таких явищ зумовлено щодо слабкими сигналами, що виникають протягом щодо тривалих періодів часу, які мало впливають на реальне життя. Проте, подолавши критичну масу, зміни відбуваються миттєво. Надмірно узагальнюючи закон Мура, можна стверджувати, що технологічні можливості щороку подвоюються. Це означає, що всього через десять років доступність потужностей буде в тисячу разів у порівнянні з сьогоднішнім днем, при цьому 75 відсотків загального зростання потужності відбудеться лише за дев'ять і десять років. Це пост-пенсія для більшості сьогоднішніх генеральних директорів та приблизно два періоди виборів для політиків. Більшість досліджень, присвячених впливу технологічних досягнень ринку праці, ясно демонструють, що істотні порушення впливають дедалі більше робочих місць у всіх сегментах праці та зайнятості. Отже, суспільства на всіх рівнях - глобальному, національному, регіональному, місцевому - повинні адаптуватись і робити кроки сьогодні.
Пропозиція
Наступні конкретні пропозиції структуровані у чотири глибоких занурення, включаючи конкретні кроки, спрямовані на розуміння проблем та підготовку до рішень:
- Вирішуйте складні питання
- Оцініть вплив, пов'язаний з роботою / ринком праці,
- Зосередьтеся на людино-машинній взаємодії,
- Визнайте прискорення як шлях до процвітання.
Закликаю до дії: керуйте змінами!
Головне питання з погляду індивідуального та колективного бізнесу – як використовувати можливості, що пропонуються цими новими розробками. Однак відповідь на це питання не може знайти лише бізнес: вищенаведене обговорення продемонструвало безліч різних аспектів проблем, пов'язаних із цифровізацією, та її вплив на ринок праці – і не лише. Під час вирішення цих проблем необхідно враховувати безліч аспектів: технологічні, економічні, культурні чи нормативно-правові аспекти перебувають у передньому краї. Обговорюючи можливі рішення чи заходи, важливо пам'ятати, що ці параметри різняться залежно від часу, необхідного у розвиток, тобто технології можуть розвиватися швидко, а культура вимагає багато часу адаптації. По суті, необхідна довгострокова орієнтація як у бізнесі, так і в державних установах, водночас необхідно визнати необхідність прискорення адаптації до середовища, що змінюється. Важливо враховувати обидва ці, здавалося б, парадоксальні моменти одночасно. І у всіх цих аспектах важливо ефективно керувати переходом, необхідним для реалізації різних заходів/рішень, описаних вище. Хоча ми повинні визнати, що перехідний період, що швидко змінюється, також є рухомою метою, ми вирішили окреслити деякі області, які важливі для цього перехідного періоду: Пошук можливостей, запропонованих змінами:
Для досягнення цього важливо працювати над заходами, описаними вище: Освіта (як у рамках шкільних та університетських програм, так і в рамках навчання протягом усього життя) з упором на творчість, інновації та нелінійне мислення, а також спільне створення ідеї у людино-машинній взаємодії. Прагнення до участі та підтримки порушених людей: жоден перехід не буде успішним, якщо не буде зосереджений на потребах та бажаннях людей, порушених описаною зміною. Це вимагає нового акценту на розвитку (а не орієнтації на результат) з двох сторін:
по-перше, це вимагає, щоб компанії відправили своїх співробітників у подорож і допомогли їм перейти в нові ролі, передаючи (частково) їхню колишню роль. Робот, тим самим заповнивши описану вище вирву осмисленої роботи.
По-друге, це вимагає підвищеного рівня індивідуальної відповідальності – постійної мотивації та прихильності до навчання протягом усього життя, а також чіткого бачення самого себе. Побудова стійких суспільств: як пояснювалося вище, чорні лебеді можуть з'явитися - можливо навіть частіше і навіть рідше.
Економікам необхідно стати гнучкішими в адаптації до нових та несподіваних змін. Це має бути у центрі уваги політиків. Проте це не обов'язково питання жорсткішого регулювання, а скоріше зосередження уваги на освіті та навчанні, як згадувалося вище.
Економіка поведінки: один розмір не підходить всім. Ділове середовище кожної спільноти індивідуальне, як і можливості швидкого та гнучкого розвитку. Це потребує більш детального аналізу на рівні спільноти, щоб знайти найбільш відповідні рішення. Проте це не знаходить належного відображення в нинішніх економічних моделях. Після фінансової кризи 2008 року економісти почали ставити під сумнів свої моделі більшою мірою, ніж це було в попередні десятиліття, шукаючи, наприклад, елементи ірраціональності у прийнятті рішень. Поведінкова економіка має стати в центрі уваги дослідників та змінити мислення та моделювання економіки та поведінки її учасників.
Це, своєю чергою, потім має бути включено політиками у тому регулятивні зусилля, цим підтримуючи побудову стійкішої економіки. Нарешті, потрібне сильне керівництво. Це однаково звертається як до бізнес-менеджерів, так і до політиків. У часи зростаючої невизначеності та занепокоєння у зв'язку з такими фундаментальними подіями, як описано вище, важливо передати мотивуючу та об'єднуючу картину того, де ми хочемо бути. Не може бути «плутанини» - потрібні чіткі повідомлення та упор на можливості, а не на ретроспективний чи песимістичний погляд. Здається, знову час великих видінь.
Бачення, які закликають людей за собою, мотивують цілі спільноти. Рішення, запропоновані в цій статті, на наш погляд, утворюють міцну основу для підкреслення такого далекоглядного мислення з конкретними відповідями на проблеми, що виникають.