logo
Рекрутингова агенція
+38-063-463-75-00 +48-881-500-852

Чим зовнішній рекрутинг може бути кращим від внутрішнього?

Давайте спершу зрозуміємо переваги внутрішнього рекрутингу. Внутрішній завжди знає кращого менеджера, що наймає, керівництво, стиль управління, корпоративну культуру, атмосферу всередині компанії, справжні причини пошуку. І більш глибинний особистісний аналіз кандидат проходить усередині компанії, оскільки внутрішній рекрутер підбирає під певного наймаючого керівника, враховуючи його психотип та особистість даного менеджера.

Варто пам'ятати, що є суттєва різниця, коли зовнішній рекрутинг пропонує професіоналів згідно заявки, а внутрішній вибирає особистісно за професійними навичками.

Клієнт-замовник іноді сприймає зовнішнього рекрутера як експерта, нівелюючи роботу внутрішнього рекрутера. Так як внутрішньому доводиться докладати масу зусиль для завоювання довіри до себе керівника підрозділу. І є ще один істотний момент, з яким треба зважати – часом внутрішній зовнішній може сприймати як суперника чи конкурента і не завжди внутрішній зацікавлений у закритті вакансії через рекрутингове агентство, може не завжди ділиться необхідною інформацією для успішного пошуку. Але тут пастка для компанії – за такого підходу вона втрачає час і гроші, і потім прибуток, витрачені для пошуку та підбору. Ідеально: якщо пошук складної вакансії ведеться на рівних із внутрішнім рекрутером. І в компанії розуміють, що це об'єднання зусиль, ніж конкурентна війна рекрутерів. Щоб уникнути конфлікту, дуже рекомендується керівництву правильно комунікувати з внутрішньою службою підбору.

Коли зовнішній точно потрібен на допомогу внутрішньому:

  • Висока завантаженість внутрішнього. Внутрішній підбирає під свою, як правило, одну компанію. Він, безумовно, має широкий спектр вакансій. Зовнішня рекрутингова агенція може спеціалізуватися на певних сферах бізнесу: ІТ, агро, промисловість, виробництво і т.д. І при серйозному завантаженні внутрішнього рекрутера зовнішнє спеціалізоване агентство буде дуже доречним допомогти закрити в найкоротші терміни вакансії. Зовнішній рекрутинг - це завжди велика база кандидатів, а іноді "свіжі та гарячі" кандидати, "ось тільки вчора зустрічалися і саме для вашої компанії". Тут закриття вакансії, можливо, протягом кількох днів і з першого кандидата.
  • Конфіденційність підбору, якщо пошук йде на ключову позицію до компанії. Або ж у випадку, коли компанія має свого слабкого менеджера та починають прихований пошук. Рекомендується: ведіть відкриту та відверту гру з внутрішнім персоналом. Якщо зацікавлені – розвивайте та вкладайте у слабкого, якщо ні – прощайтеся. Нікому не подобається «підкилимові» ігри. Це дуже серйозно впливає бренд роботодавця.
  • Підбір на складну або вузьку вакансію. У зовнішньому працює команда рекрутерів, вихідці саме із тієї сфери, що й компанія-замовник. Вакансії швидше закриються та знайдуться успішні кандидати, якщо зовнішній рекрутер попрацював у цій сфері або у конкурентів у минулому.

Хедхантінг. Помічено, що із зовнішніми рекрутерами кандидати охоче знайомляться і спілкуються, ніж у внутрішніми. Зовнішні можуть зацікавити кількома пропозиціями одночасно. Або виступати якийсь час консультантом. І вже завтра з'явиться нова вакансія, яка підходить для кандидата. Завжди корисний нетворкінг та розвиток відносин.

Зовнішні рекрутери чудово знають ринок праці, вони перші дізнаються про злиття, поглинання компаній, заходу ринку нових великих і дуже міжнародних компаній. Плюс ще на етапі переговорів зняття заявки замовник отримує реальну вартість кадрів на ринку праці.

У зовнішньому рекрутингу замовник має право на безкоштовну гарантійну заміну кандидата, якщо той не проходить випробувальний термін. Тут не варто ставити це у провину зовнішньому, він не може спрогнозувати неуспішне проходження випробувального терміну, не знаючи специфіки роботи відділу, колективу, особистих особливостей керівника.

Зовнішній рекрутинг – так, це дорого, але це про якість, часом швидкість та 100% потрапляння у профіль.

Нині ринок праці дуже перегрітий. Попит перевищує пропозицію і йде жорстка боротьба за успішні профі. Спостерігається вже не лише в ІТ сфері боротьба офферів – а хто більше? І тут як ніколи потрібна злагоджена робота між зовнішнім рекрутингом та замовником – швидше розглядати, швидше призначати зустрічі, і, якщо – «О, Боже, це ВІН!», то робити оффер і приймати в команду, ніж «а давайте ми ще подивимося інших кандидатів…». Втрачається час, гроші і дуже потрібний фахівець йде в іншу компанію.

Рекрутингова агенція – це партнери, професіонали, за плечима яких глибинний та тривалий досвід роботи як внутрішнім рекрутером, так і в роботі у зовнішньому рекрутингу. Важливо пам'ятати: кандидат потрібен ВАШІЙ компанії насамперед, а не агенції.

Успіхів усім нам у підборі потрібних і правильних людей))

decor
Підпишися, щоб не пропустити актульні новини!