logo
Рекрутингова агенція
+38-063-463-75-00 +48-881-500-852

Як вибрати своє рекрутингове агентство?

Майже в кожному бізнесі, що працює, рано чи пізно виникає потреба в нових співробітниках. Деякі компанії займаються пошуком персоналу самостійно, деякі звертаються за допомогою до рекрутингових агенцій. Отже, як вибрати своє рекрутингове агентство? На що слід звернути увагу?

У вільному доступі багато інформації щодо того, на що слід звертати увагу: спеціалізація агентства, скільки часу компанія працює на ринку, обсяг власної бази кандидатів, успішний попередній досвід роботи, відгуки, рекомендації, досвід роботи рекрутерів тощо.

Отже, Ви обрали агентства, що мають відповідну спеціалізацію, певний час працюючих на ринку, досвідчених рекрутерів. Яке агентство обрати як партнера?

Прекрасно, якщо є можливість отримати «живий» відгук, тобто рекомендацію Ваших бізнес-партнерів або експерта з HR-сфери, які вже користувалися послугами агентства та можуть розповісти про їхній досвід роботи, про всі переваги та недоліки роботи з певним агентством.

Важливим критерієм буде договір співробітництва. Він має бути максимально прозорим та зрозумілим, захищати інтереси обох сторін. Можливо, договір матиме пункти, з якими Ви не погоджуєтесь, хотіли б їх замінити. Агентства, які використовують індивідуальний підхід до клієнта, готові на компроміс і знаходять оптимальне рішення для обох сторін. Особливо важливими є пункти за кількістю кандидатів, яких зобов'язується надати агентство; оплата послуг; терміни, куди планується закрити вакансію; штрафні санкції та гарантійна заміна кандидата у разі потреби.

Як будується процес співробітництва агентства із Замовниками? Процес має бути зручним для обох сторін і обговорюватися ще до укладення договору. Продуктивна співпраця можлива за умови, якщо рекрутер, який працює над вакансією, добре знайомий з діяльністю компанії Замовника, розуміє важливість складання правильного профілю кандидата. Тому, до початку роботи рекрутера над вакансією, слід погодити профіль кандидата, в якому буде враховано як професійні, так і особисті компетенції майбутнього співробітника. Бажано, щоб агенція надавала можливість знайомства та можливість постійного спілкування з рекрутером, що працює над вакансією. Усі питання та зміни, що виникають у процесі роботи з агентством, мають оперативно обговорюватися. Агентства, які мають на меті бути постійними партнерами, намагаються під час роботи із Замовником більше дізнатися про цінності компанії, для якої шукають персонал. Вони цікавляться, як просуваються бізнес Замовника, яких конкурентів має Замовник і т.д.

Припустимо, що Замовник отримав нового співробітника за допомогою рекрутингового агентства. Що відбувається далі? Деякі агенції втрачають інтерес, як і до початку роботи, так і до Замовника. Агентства, які підтримують зв'язок з кандидатом протягом як мінімум випробувального терміну, цікавляться його успіхами чи складнощами, заслуговують на увагу. Особливо важливим є отримання зворотного зв'язку від Замовника: як складаються відносини з новим співробітником? Якщо виникають складнощі з роботою нового співробітника, рекрутингова компанія здійснить гарантійну заміну відповідно до умов договору.

Найкращим варіантом подальшої співпраці стане поінформованість співробітників агентства про стратегічні плани компанії, про потреби в людях чи оцінку співробітників тощо, тобто агентство виступає таким HR адвокатом бренду свого Замовника і своєчасно та із заохоченням реагуватиме на нові запити партнера.

Бажаємо знайти «своє» рекрутингове агентство та отримати надійного партнера на довгий час.

Якщо Вам потрібна допомога у пошуках ключових фахівців та керівників, ми будемо раді обговорити Ваші запитання.

decor
Підпишися, щоб не пропустити актульні новини!